Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Дунав допусна нелеп обрат и загуби от Верея
Автор: Екип Ruse24.bg 22:39 / 16.09.2017Коментари (0)3149
© Ruse24.bg
Верея постигна пълен обрат срещу Дунав и победи с 2:1 на "Трейс Арена" в мач от 9-ия кръг на Първа професионална лига. С трите точки възпитаниците на Илиан Илиев имат вече 16 пункта и са на пето място в класирането.

Старозагорци изоставаха с 0:1 на почивката след попадението на Юлиян Ненов. Но след подновяването на играта изковаха успеха си с късно попадение на Георги Андонов две минути преди края. Преди това Меди Фенуш беше изравнил в 56-та минута.

В първите минути на срещата вратарят на Верея Георги Аргилашки показа страхотна класа спасявайки опасни удари отблизо на Васил и на Мирослав Будинов.

Дунав поведе в 31-та минута, когато след едно центриране от корнер Михал Милчев с глава потърси Мирослав Будинов, но Петър Витанов изчисти.Топката обаче попадна на волето на Юлиян Ненов извън наказателното поле и той с перфектно насочен изстрел откри резултата.

През второто полувреме играчите на Илиан Илиев диктуваха събитията на терена и в 56-та минута стигнаха до изравняване в резултата. Венцислав Бенгюзов пусна страхотен пас към Меди Фенуш зад защитата и той озовал се сам срещу вратаря го преодоля с хладнокръвен изстрел за 1:1.

Пълният обрат дойде две минути преди края на редовното време. Меди Фенуш се озова на стрелкова позиция пред вратата на Дунав и останал сам срещу вратаря Станислав Антонов, би в тялото му. Но впоследствие топката стигна до Георги Андонов и той с удар до гредата направи 2:1.

ВЕРЕЯ - ДУНАВ - 2:1

ВЕРЕЯ: 96. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 8. Осман Балде (46 - 18. Янислав Иванов), 16. Петър Витанов, 20. Венцислав Бенгюзов (80 - 10. Елиаш Да Силва), 9. Меди Фенуш, 7. Георги Андонов (к), 17. Валери Домовчийски (77 - 14. Еркебулан Нургалиев)

Старши треньор: Илиан Илиев

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 17. Андреас Васев (46 - 83. Христо Попадийн), 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 22. Михаил Милчев, 11. Диян Димов (к), 14. Божидар Васев, 94. Юлиян Ненов, 7. Бирсент Карагарен (60 - 77. Бранимир Костадинов), 10. Васил Шопов (86 - 20. Димитър Георгиев), 9. Мирослав Будинов

Старши треньор: Пламен Донев

Голмайстори: 0:1 Юлиян Ненов (31); 1:1 Меди Фенуш (56); 2:1 Георги Андонов (88)

Жълти картони: Янислав Иванов, Здравко Илиев, Меди Фенуш (Верея); Андреас Васев, Олексей Ларин (Дунав)

Главен съдия: Георги Димитров