Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
27-годишният мъж, който почина от менингит, е бил с рядка форма на инфекцията
Автор: Екип Ruse24.bg 08:45 / 31.03.2025Коментари (0)867
©
27-годишният мъж, починал от менингит, е бил с рядка форма на инфекцията. Това каза д-р Юлия Димитрова, директор на дирекция "Развитие на заразните болести" – РЗИ – Ямбол пред bTV.

Той бе приет в пловдивска болница в критично състояние и почина за часове.

"При него се е получило рядко и остро протичане на симптомите. Близките са проверени, те не са заразени", допълни Димитрова.

От днес всички желаещи ще могат да си поставят ваксини срещу менингококи. Желаещите трябва първо да си купят препарата от аптека, обясняват от Министерството на здравеопазването.

2-месечното бебе от Пловдив, което също се лекува от опасното заболяване се подобрява. Състоянието на 13-годишното дете, което се лекува в столичната педиатрия, продължава да е тежко.

Д-р Димитрова обясни, че до 6-месечна възраст дозите за ваксинация са две. За юноши и възрастни са по една.

Доколкото съм информирана има налични ваксини в аптечната мрежа, ако няма, може да се заявят и ще бъдат доставени. Около 90 лв. струва препаратът. А за да не натоварваме личните лекари, решихме имунизацията да протича в кабинетите на РЗИ", добави медикът.

Извън ваксините, експертите успокояват - инфекцията не е толкова силно заразна.

Главоболие, повръщане, обрив и скованост във врата са оплакванията, които трябва да насочат родителите към лекар.

Още по темата: общо новини по темата: 27
24.04.2025 »
15.04.2025 »
15.04.2025 »
14.04.2025 »
14.04.2025 »
14.04.2025 »
предишна страница [ 1/5 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Вторият мандат на Доналд Тръмп
Бюджет 2025
Първа лига, сезон 2024/2025
Пожари 2025
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: