Над 230 к.г млечни продукти без документи за произход са иззети на ГКПП "Капитан Андреево“, съобщава Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ). Проверката е извършена съвместно със служители на Агенция "Митници“.
Вчера, 30 март, митничари са спрели за проверка микробус с българска регистрация, влизащ в страната от Турция. В него е намерено значително количество сирене, кашкавал и др. без необходимите придружаващи документи. За случая незабавно са уведомени инспекторите на БАБХ. Съставен е протокол за изземване. Продуктите ще бъдат унищожени.
Контролът на БАБХ по граничните контролно-пропускателни пунктове се извършва всекидневно с цел предотвратяване на вноса на храни с неясен произход, които могат да представляват риск за здравето на потребителите и за безопасността на хранителната верига в България и Европейския съюз.
Зареждане ...

15:37 / 31.03.2026
1649





Коментарите са на публикуващите ги. Ruse24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.