Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
БСП: Около 4 млрд. лева от фискалния резерв са ползвани за март и април
Автор: Алена Соколчева 14:13 / 02.06.2023Коментари (0)304
© Фокус
Служебното правителство не се справя с бюджетните приходи, то си е позволило да ползва средства от Фискалния резерв, които не са оторизирани и които е много вероятно да противоречат на закона. Такова мнение изразиха депутатите от БСП на брифинг в парламента, предаде репортер на "Фокус"

Румен Гечев заяви, че от БСП са се обърнали по казуса към БНБ и министъра на финансите за предоставяне на детайлна информация за Фискалния резерв на България.

По думите му за март и април са ползвани около четири милиарда лева – за март 1,5 млрд. и за април 2,8 млрд.

"Тъй като там има един изключително чувствителен компонент - Сребърният фонд, който би трябвало да е неприкосновен, гаранция за пенсионната система на България, тук са и средствата по европейските фондове и ЕС следи строго ползването на фондовете", посочи Гечев и изрази притеснение от това, което става с българските финанси, с управлението на Фискалния резерв и сигурността на сребърния фонд.

Той обяви, че ще повдигнат темата и в парламента.

От своя страна социалният министър успокои, че средствата в Сребърния фонд няма да бъдат откраднати.





Още по темата: общо новини по темата: 663
29.09.2023 »
29.09.2023 »
28.09.2023 »
27.09.2023 »
27.09.2023 »
27.09.2023 »
предишна страница [ 1/111 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2023/2024 г.
49-ото Народно събрание
Млад мъж е убит в Пазарджик
Искат закриването на въглищни централи у нас
Местни избори 2023 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@ruse24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Ruse24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Ruse24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Ruse24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: