Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Банята в село Ягода гони Велинград по посещаемост
Автор: Екип Ruse24.bg 09:15 / 10.06.2023Коментари (0)284
© NOVA
Следващите дни са кулминационните на тазгодишните Празници на розата и минералната вода в Община Павел баня. В съботния 10 юни ще има изложение на традиционни занаяти и гозби. През центъра на града ще премине и празнично шествие, в което ще вземат участие представители на всички населени места в общината.

Едно от тях – село Ягода, се превърна в любима за туристите дестинация. Тя стана популярна благодарение на обществената баня, която се рушеше. Местните власти дълго време търсят помощ за възстановяването. При едно от посещенията на бившия регионален министър Лиляна Павлова, хората от района представят и песен, която се превърна в хит.

Следват години наред, в които помощ и финансиране така и не е получено. Стига се до поемане на дългосрочен дълг, чрез който банята е възстановена, а хора отблизо и далеч получават възможност да се докоснат до лечебните свойства на водата. А тя е обявена за една от трите най-лековити в Европа и в топ 5 по същия показател в световен мащаб.

Близо 100-годишната емблематична сграда, обявена и за паметник на културата, вече е напълно реконструирана. Подменени са водопроводи, а за малко повече от половин година 50 000 души са я посетили.

"Няма по-евтино спа от нашето", шегува се директорът на банята Ясен Димитров, предава NOVA.

Рекордът за посещаемост на сградата за ден е 483-ма души. Както и при откриването ѝ преди 100 години, в нея се влиза по адамово облекло. Водата не е питейна, но повлиява изключително добре кожни заболявания.

А преди дни курортният град Павел баня избра новите Царица Роза и Цар на минералната вода. Това са Гергана Георгиева и Цветомир Георгиев, които през цялата следваща година ще бъдат представителните лица на курортната община. Изборът бе направен след онлайн гласуване, в което можеха да се включат хора от цялата община.




Още по темата: общо новини по темата: 1072
21.09.2023 »
19.09.2023 »
19.09.2023 »
18.09.2023 »
16.09.2023 »
15.09.2023 »
предишна страница [ 1/179 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Септември 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Актуални теми
Хеликоптер изчезна край Гърмен
Войната в Украйна
Арести по подозрения в шпионаж за Русия
Влизането на България в Шенген
Отбелязване на Деня на Независимостта
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@ruse24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Ruse24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Ruse24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Ruse24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: