Информацията се опитваше да бъде скрита, той работи в криминалистична лаборатория, вещо лице е към старозагорския съд. Изглеждаше съсипан и притеснен, съжаляваше и аз му повярвах. Но се оказа, че ме е лъгал за много неща: че е пътен полицай, че му е наложено дисциплинарно уволнение, както и че не се е опитал да повлияе на разследването с положението си в МВР.
Това каза Петър, бащата на 8-годишното дете, което бе блъснато от пиян полицай на стария път между Стара Загора и Чирпан на 6 февруари.
За случая се знае, че катастрофата е причинена от пиян полицейски служител - 43-годишният Борислав, който работи в криминалистичната лаборатория към ОДМВР - Стара Загора. Той е бил с над 2 промила алкохол.
Детето на Петър е добре. Според него става въпрос за секунди, които иначе биха му коствали живота, каза той пред NOVA.
"На 6 февруари се прибирахме от Стара Загора, бяхме само с него, съпругата и дъщеря ми не бяха с нас. Буквално на това кръстовище ни отнесе. Единствено видях фаровете и оттам не си спомням нищо, идея нямам с колко е карал, но не ми даде никакво време за реакция", разказа бащата.
"В този момент мислех само за сина си, впоследствие с мен се свърза свидетел, който обясни, че Борислав се представил за полицай, за да се претупа случая. Радвам се, че полицаят, който дойде на място, не е позволил това", допълни той.
От разказа му стана ясно още, че 43-годишният мъж е временно отстранен от полицията, в момента има дисциплинарно производство и прокуратурата работи по случая.
Баща на 8-годишно дете, блъснато от пиян полицай: Лъгал ме е, за да претупа случая!
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 | |||||
Посланикът на Иран: Няма пряка опасност за България!
21:44 / 07.03.2026
Дрон затвори за кратко въздушното пространство над летище "Васил ...
19:48 / 07.03.2026
Калин Стоянов: Г-н "Бях точен с парите" - Иван Демерджиев както в...
19:50 / 07.03.2026
Ивелин Михайлов за Близкия изток: Ние имаме нулева подготовка за ...
18:53 / 07.03.2026
Експерт по сигурността: Целите на САЩ и Израел не са постигнати, ...
16:47 / 07.03.2026
Крум Зарков: Ще положим всички необходими усилия да се борим за в...
16:47 / 07.03.2026
Актуални теми
Зареждане ...

09:57 / 16.02.2026
1626







Коментарите са на публикуващите ги. Ruse24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.