Час по данъчна грамотност да влезе в учебната програма на средните училища в България, над това работи НАП. Това съобщи изпълнителният директор на приходната администрация Красимир Стефанов по време на срещата си с ученици, участващи в инициативата „Мениджър за един ден". Петима единадесетокласници от Варна, Пловдив, Велинград, Златица и София получиха първия си урок по данъчна култура от изпълнителния директор на приходната агенция.
В рамките на инициативата „Мениджър за един ден" учениците се запознаха със структурата на Националната агенция за приходите, с работата на различните дирекции, с основните видове данъци и осигуровки, които агенцията обслужва и с многобройните услуги, предлагани на гражданите. Бъдещите мениджъри разгледаха и информационния център на НАП, където експерти отговарят ежедневно на стотици въпроси за деклариране и плащане на данъци и осигуровки.
Зареждане ...

16:57 / 22.03.2010
2667



Kerankaiv
на 23.03.2010 г.
Браво ,най-после нещо умно и полезно,дано не остане само желание на някои хора.
Анонимен
на 22.03.2010 г.
Не разбирам какво лошо има. Ходя често в данъчното и съм се нагледала на неграмотни хора, които не могат да си попълнят един образец. Иначе с фирми, бизнесмени :) Могат да се понаучат на нещо децата.
Labros
на 22.03.2010 г.
Поредната тъпотия. Товарете децата с глупости.
Коментарите са на публикуващите ги. Ruse24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.