Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Не позна за голям сняг по Коледа, но ако сегашната му прогноза се сбъдне, забравете за море и плаж
Автор: Екип Ruse24.bg 17:27 / 19.05.2023Коментари (0)289
© Plovdiv24.bg
Топлата зима докара дъждовна пролет - валежите няма да спират и през юни. Ще изпратим май “по вода" два пъти над нормата, а само следващата седмица ни чакат три дни опасни гръмотевични бури с градушки. Нормализиране на времето ще има през юли и август, прогнозира пред “Труд news" метеорологът Петър Янков, който се прочу в края на декември миналата година с несполучливата си прогноза за много сняг по Коледа.

По думите му през следващата седмица ни очаква още по-динамично време. “От 22 до 25 май преди обяд ще бъде слънчево, но следобед ще се развиват мощни купести облаци, ще има условия за силни гръмотевични бури. Обезателно те ще бъдат съпроводени, както от интензивни валежи с проливен характер, всеки ден в този период, така и с условия за градушки", обясни Янков.

Има вероятност и от опасни явления. “В този период валежите ще са с проливен характер, особено в Западна, Централна и Северна България. Сумарно сигурно ще достигат до 50-70 литра на кв. м за тези три дни. Земята вече е напоема, трудно ще поеме и този валеж. Ще има условия за наводнения и прииждания на води", прогнозира специалистът.

Лошото време обаче няма да спре дотук и въпреки паузата около 26-27 май, от 29 май започва нов валежен период.

“Валежите в края на месеца ще надвишат почти два пъти климатичните норми. Динамично ще е времето и през юни - след топла зима следва по-хладна пролет с повече дъждове. Нормализиране на времето се очаква юли-август", категоричен бе Янков.

Възможностите за море остават тогава, тъй като през юли по Черноморието ще бъде по-сухо, а валежите ще са повече над западните части от страната.

Такова ще е времето и при южните ни съседи. Всички, които отиват към Гърция, да знаят, че ще имат валежи, предупреди още метеорологът.




Още по темата: общо новини по темата: 121
07.06.2023 »
07.06.2023 »
06.06.2023 »
05.06.2023 »
05.06.2023 »
05.06.2023 »
предишна страница [ 1/21 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Кабинетът "Денков - Габриел"
Силно земетресение разлюля Пловдив!
Войната в Украйна
Бюджет 2023
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@ruse24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Ruse24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Ruse24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Ruse24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: