Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Само 150 от над 2000 парамедици у нас са реализирани
Автор: Екип Ruse24.bg 14:18 / 21.05.2023Коментари (0)189
©
Съюзът на парамедиците у нас ще иска нормативни промени в закона. Според статистиката в страната повече от 1800 обучени парамедици стоят без работа, а за тях здравната система не отпуска щатни бройки. Това става ясно от материал на NOVA.

39-годишният Цвятко Луджев е обучен в най-високата 4-та степен парамедик, а опитът му на терен е от дълги мисии в Ирак и Либия. Рейнджърът днес е един от малкото, които са назначени на работа в болница към спешен екип. Избира професията си след повратен момент в живота.

"Не съм броил колко живота съм спасил, но винаги ще помня едно 15-годишно детенце, което го намерихме на улицата - без сърдечна честота и без дишане", обяснява той.

"Навсякъде се работи по двама. Ние само помагаме човешкият живот да бъде спасен, но невинаги се получава. И наистина бързата реакция, точното мислене и хладнокръвието са изключително важни. Но когато си абсолютно сам - това изключително затруднява и самия парамедик", отчита Невена Костова.

Парамедиците ще настояват и за законодателни промени: "Ние искаме професията да се регулира, да бъдат създадени нови образователни държавни изисквания, които отговарят на реалната подготовка на парамедика на европейско ниво. Създаването на наредба за регламентиране на професионалните дейности, които парамедиците могат да осъществяват самостоятелно или в екип", каза председателят на Съюза на парамедиците Ива Пехливанска.

От мисия в чужбина само преди дни се е завърнал и Георги Влайков, който споделя с огорчение още един проблем - че българските лекари не приемали колегите си парамедици. Другият бил заплащането.

Статистиката сочи, че в България има над 2 000 обучени парамедици, от които едва около 150 са реализирани.









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Кабинетът "Денков - Габриел"
Силно земетресение разлюля Пловдив!
Войната в Украйна
Бюджет 2023
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@ruse24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Ruse24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Ruse24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Ruse24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: