Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Татяна Буруджиева: Вотът на недоверие тества възможността правителството да реши да се самосвали
Автор: Цоня Събчева 11:55 / 09.06.2025Коментари (0)1091
© Фокус
Вотът на недоверие тества възможността правителството да реши да се самосвали. В такава ситуация се намираме в момента. Това каза политологът доц. Татяна Буруджиева в предаването "Утрото на фокус" на Радио "Фокус" с водещ Ася Александрова.

Темата на вота на недоверие трябва да бъде добре подбрана и широко приета от обществото, отбеляза тя. "ПП-ДБ трябва да могат да извлекат от нея най-много дивиденти и ползи за себе си като подкрепа и доверие. Трябва да подготвят такъв вот на недоверие, който просто разширява влияние и стабилизира електорална подкрепа много сериозно", поясни доц. Буруджиева.

Вотът на недоверие е психологически и комуникационен инструмент, но още преди да се е случил, той вече е лишен от своята сила, смята политологът. "Как обсъждаш вот на недоверие по корупцията, след като той вече беше внесен? В момента цялото общество е завъртяно да говори за нещо, което не е ясно нито кога ще се случи, нито защо ще се случи, нито кой ще го направи достатъчно ефективно. В момента този разговор е нещо като изнервяне на опонентите с надежда, че така по-бързо ще се стигне до техния саморазпад – нещо, което точно в този момент няма как да се случи", коментира тя.

Татяна Буруджиева очаква споровете между представителите на различните противопоставени политически сили "за" или "против" еврото да се изостри. "Това е битка за полета на влияние и за доверието на избирателите", добави тя.

Напрежението в обществото според нея ще се изостри в първите месеци след въвеждане на еврото заради повишаването на цените. Негативните резултати от въвеждането на еврото ще бъдат незабавни, за разлика от дългосрочните стратегически ползи за страната. Стандартът на Западна Европа, към който България се стреми от присъединяването й към Европейския съюз, е свързан с високи цени, повишаване на данъците, но повишаване на и доходите, заяви политологът. "Българите няма да се тревожат толкова, че цените се повишават, ако имат ясна перспектива и виждат какво се случва с техните доходи. Само че всичко, което е в икономиката и което трябва да докара парите за доходите, е в пожелателна сфера", коментира Буруджиева.

Още по темата: общо новини по темата: 1074
19.06.2025 »
19.06.2025 »
18.06.2025 »
18.06.2025 »
18.06.2025 »
18.06.2025 »
предишна страница [ 1/179 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Кабинетът "Желязков"
Пребиха жестоко легенда на популярен български клуб
Борба за влияние в Близкия Изток
Поскъпване на хранителните продукти
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: