Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Задължават концесионерите на плажовете да увеличат броя на спешните медици
Автор: Екип Ruse24.bg 10:15 / 05.07.2025Коментари (0)1111
©
Нова наредба за водно спасяване действа от това лято. Какви са промените в медицинското обслужване и за какво най-често летовниците търсят лекарска помощ на плажа? 

Новата наредба задължи концесионерите значително да увеличат броя на медицинските кадри на плажовете. Така дори на малки ивици до 200 м трябва да има медицинска сестра или фелдшер, на по-големите плажове и допълнителни екипи. В Слънчев бряг, например, трябва да са два реанимационни екипа, медицински пункт, реанимобил. 

Д-р Калоян Теодосиев заяви пред bTV, че най-често здравните проблеми на плажа са свързани с дехидратация на организма, прегряване и неспазване на лекарски предписания на хронично болни. 

Петя Ангелова, парамедик, добавя сред опасностите и слънчевите изгаряния на кожата, най-вече за малки деца. 

Попитана за кадрите, Ваня Каменова, отговорник по медицинска дейност, заяви, че реанимационното обслужване на плажовете е затруднено. "Странното е, че изискванията към броя, квалификацията и медицинското оборудване, е много по-голямо към нас, отколкото към колегите в държавната спешна помощ", казва тя. По думите ѝ се получава парадокс, че стабилизирани пациенти се предават на медици с по-ниска квалификация, за да бъдат извозени към лечебно заведение. 

Тя призова с особено внимание на плажа да подхождат епилептици, диабетици и хора със сърдечно-съдови заболявания.

Още по темата: общо новини по темата: 376
18.07.2025 »
18.07.2025 »
18.07.2025 »
18.07.2025 »
17.07.2025 »
17.07.2025 »
предишна страница [ 1/63 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Волейболна лига на нациите 2025
Български тенис
Специализирани полицейски операции в страната
Забраняват тротинетките заради зачестилите инциденти
Водна криза
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: