Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Важна информация за българите, които пътуват с коли до Гърция
Автор: Екип Ruse24.bg 13:34 / 13.05.2023Коментари (0)230
©
Гърция се слави като една от страните, в които санкциите на пътя са солени. Глоба от 100 евро ще налагат гръцките полицаи, ако преценят, че не държим волана достатъчно сигурно с двете си ръце. За подобно нарушение е възможно дори да бъдат свалени номерата на автомобила ни, а това със сигурност не е мечтаното развитие на морската ни почивка, съобщава NOVA.

Периодът, в който гръцките пътища започват да се пълнят с български шофьори, настъпи и затова е добре шофьорите да знаят повече за правилата в южната ни съседка. Правила, с които би трябвало да сме свикнали, но понякога пренебрегваме, особено когато се намираме на родна земя. В Гърция обаче трябва да знаем, че глобите са доста сериозни и понякога се налагат за неща, за които не сме и подозирали.

Двете ръце постоянно на волана. Това може да ви звучи като досаден съвет от автоинструктора, но всъщност, спазвайки го, си гарантирате, че в Гърция няма да ви санкционират. А това е напълно възможно – ако гръцкият полицай някак забележи, че твърде рисковано пускате волана, за да си отворите например бутилка вода, може да ви натъжи със 100 евро глоба. И все пак е рядкост някой служител да бъде толкова педантичен.

Като бивш началник на КАТ в Серес Христос Гантос разказва, че сериозна разлика в правилата по пътищата в България и Гърция няма.

"Трябва много да внимавате за скоростта, коланите са абсолютно задължителни. И, разбира се, не бива да се шофира след употреба на алкохол или други вещества. Телефонът е абсолютно забранен, въобще не го поглеждайте. Много се следи за изпреварванията, особено когато се правят на двойна непрекъсната линия. Глоби се налагат и за неправилно паркиране в градовете, а това е голям проблем, защото по принцип паркинг места трудно се намират", обяснява той.

"Понякога може полицаят да е по-строг и за повече неща да се заяде - ако види, че насреща си има чужденец с по-скъпа кола. Докато на някой от нас - местните, например, за същото нарушение ще ни се размине със забележка.

Ето например сега, в този час, е забранено тук да паркират моторни превозни средства, но аз съм си паркирал - няма проблем. Ако е чужденец обаче, няма да се размине така", споделя Андонис, който живее в Серес и добавя, че са го глобявали заради ауспуха му, защото бил много шумен.

Въпреки горещините в Гърция, не шофирайте с чехли -  наказуемо е. Глоба може да донесе и другата крайност – да седнем зад волана твърде дебело облечени. Това предупреждава Радослав Кирилов, който от години живее в Сидирокастро.

"Нещо се говори, че ще се глобява даже ако си с яке, някоя по-дебела връхна дреха, защото е неудобно придвижването и може да се закачиш за нещо, например за скоростния лост. И в същото време вече излезе закон в Гърция, ако те глобят за едно и също нарушение в рамките на 5 години, ти отнемат книжката и повече нямаш право да си изкараш", допълва българинът.

Разбира се, има как да избегнем всички тези неприятности – и начинът е прост – да спазваме правилата.




Още по темата: общо новини по темата: 136
10.06.2023 »
10.06.2023 »
10.06.2023 »
10.06.2023 »
09.06.2023 »
09.06.2023 »
предишна страница [ 1/23 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Процедура по отстраняването на главния прокурор Иван Гешев
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
Силно земетресение разлюля Пловдив!
Кабинетът "Денков - Габриел"
Бюджет 2023
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 598 267
novini@ruse24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Ruse24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Ruse24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Ruse24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: