Общество
Олимпийски фестивал в Италия: Коцинова пета на бордъркрос
Автор: Екип Ruse24.bg 17:45 / 26.01.2023Коментари (0)1078
©
Андреа Коцинова завоюва пето място в бордъркроса на Олимпийския младежки европейски фестивал в Италия. Българката спечелели и среброто в отборния гигантски слалом на сноуборд. 16-годишната състезателка влезе с пето време в директните елиминации, а Яна Тумбева с 11-о. Коцинова спечели своята четвъртфинална серия, но Тумбева завърши на трето място и отпадна.

На полуфиналите Коцинова завърши четвърта, като това й отреди място в малкия финал, където безапелационно бе най-бърза и си осигури петото място в крайното кланиране. Шампионка стана французойката Фелисие Лайхт. Андреа Коцинова е представителка на клуб "Блейд“, като в последните 7 години тренира при Виктор Жеков, баща на световната звезда в този спорт Александра Жекова. На младежките олимпийски фестивали на БОК в Осогово Коцинова има спечелени два златни, два сребърни и един бронзов медал.

При момчетата в бордъркроса Иван Иванов даде 10-о време в квалификациите и влезе директно на ¼-финал, докато Мартин Костов бе 14-и и премина успешно през осминафиналите, но след това отпадна в битката за влизане в Топ 8. Иванов също не можа да се класира за полуфиналите. Тилата грабна Ахил Лельо от Франция. В алпийските ски Бояна Радева се нареди 34-та на слалом, внучката на олимпийската легенда Боян Радев бе 41-ва в първия манш.

Другата ни представителка Елена Стоилова не завърши първото спускане. В същата дисциплина при момчетата Борислав Хаджистоянов бе 19-и, а Атанас Петров 44-ти след първия манш, но и двамата не завършиха във втория. На гигантски слалом Радева не стартира, а Елена Стоилова завърши 45, след като бе 53-а в първия манш. Титлата грабна Лудовика Риги от Италия.

В квалификациите на сноуборд слоупстайл Кристиян Крумов се нареди на 16-о място с най-добра оценка 35.5, а само най-добрите 10 се класираха за финалите.

В биатлона на 12.5 км индивидуално Веселин Белчински започна колебливо с 2 пропуска на първа стрелба и 3 на втора, но след безгрешни трета и четвърта стрелби се класира на 44-то място. Другият ни представител Герги Наумов остана 62-ри (8), шампион е словенецът Павел Трожер. При момичетата на 10 км индивидуално Йорданка Йончева е 51-ва със 7 пропуска, а Ирина Георгиева не завърши. По-рано на фестивала в спринтовия биатлон на 6 км Йорданка Йончева се класира 49-а с по една грешка на всяка от двете стрелби, а Ирина Георгиева остана 55-а с общо 7 пропуска на рубежа.

В ски-бягането на 5 км свободен стил Ивайла Василева се класира 60-а, на 4.41 мин. от шампионката Марго Тирло от Франция. В квалификациите на спринт класически стил Дани Чолаков се нареди 46-и, а Даниела Йорданова - 56-а и така двамата не намериха място сред четвъртфиналистите. Във фигурното пързаляне с 37.17 т. Киара Христова заема 22-ро място след кратка програма, волната е утре.