Директорът на болницата по детски болести в София Благомир Здравков е депозирал оставката си в Министерство на здравеопазването. Това съобщи самият той в официалния си профил във Facebook.
"Напускам Специализираната детска болница – София с липса на примирение, болка и тъга. Не защото нямам сили, а защото отказвам да бъда част от среда, в която административният натиск и безкрайните проверки подменят смисъла на медицината и превръщат работата в оцеляване", написа той.
И допълни: "През изминалата година вместо партньорство видяхме системен институционален натиск, финансови рестрикции и отказ от диалог. В такава среда е невъзможно да се гради, да се модернизира и да се мисли стратегически за бъдещето. Въпреки това резултатите остават. Десетки хиляди лекувани деца. Ръст на екипа от специалисти и специализанти. По-добро заплащане. Повече доверие. Това не може да бъде заличено с преписки, папки или подпис на чиновник. През цялото време, като ръководител не спрях да бъда лекар и да оказвам помощ. Независимо от деня и часа. Участвах в десетки мисии зад граница, осигурявайки гаранция за живота на тежко болни деца, транспортирани за лечение, което не може да бъде извършено в България. Знам как изглежда битката за живот на терен, не от кабинета и зад бюрото".
Благомир Здравков изказа благодарност към колегите и родителите за доверието.
Директорът на болницата по детски болести в София депозира оставката си
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 | |||||
"Топлофикация Перник" дари високотехнологична апаратура на Профил...
15:58 / 12.03.2026
Прокуратурата с подробности за откритото тяло на бебе на сметище ...
15:27 / 12.03.2026
Откриха тяло на новородено бебе на сметище в Сливен
12:00 / 12.03.2026
Актуални теми
Зареждане ...

11:33 / 10.02.2026
1126





Коментарите са на публикуващите ги. Ruse24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.