Нивото на река Росица /която е свързана с яз. "Александър Стамоблийски" бел. авт./ е добре. Това увери кметът на община Павликени ижн. Емануил Манолов, след преливането на язовир "Александър Стамболийски". Той коментира, че има известно покачване, но то не е критично.
"Опасност за хора и имоти на този етап няма", категоричен бе кметът Манолов.
ФОКУС припомня, че язовир "Александър Стамболийски", който е държавна собственост и се намира на територията на общините Сухиндол и Павликени, е прелял около 22:00 часа снощи. По данни на областния управител на област Велико Търново Валентин Михайлов в момента водоемът прелива със 7 куб. метра в секунда.
Зареждане ...

09:17 / 03.04.2026
1762






Коментарите са на публикуващите ги. Ruse24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.