Институции
Криминални
Бизнес
Други
Над 100 представители от 12 клуба взеха участие в държавния турнир по стрелба с лък "Дунавски стрели"
Автор: Петър Дучев 17:12 / 28.01.2024Коментари (0)597
©
Приключи двудневният държавен турнир по стрелба с лък "Дунавски стрели", в който участие взеха над 100 представители на всички 12 клуба - членове на Българска федерация по стрелба с лък от трите възрастови групи – мъже/жени, младежи/девойки и кадети/кадетки. Състезанието се проведе на закрито в зала "Арена Русе" с подкрепата на Община Русе, а в награждаването на призьорите участие взе и кметът Пенчо Милков.

"С вашето впечатляващо представяне сътворихте истински спортен празник, а отдадеността и страстта, които проявихте през тези два дни, са вдъхновяваща демонстрация на спортния дух. Честито на победителите, както и на всички, които участваха и допринесоха за успеха на този турнир", поздрави кметът състезателите и треньорите.

В 33-ото издание на турнира русенският спортен клуб "Джамбо 2006“, който е основен организатор на надпреварата, за пореден път завърши участието си с множество призови места в различните дисциплини.

Русенските стрелци финишираха с първото място в дисциплината компаунд мъже-отборно, като отличието грабнаха състезателите на спортен клуб "Джамбо 2006“ Овидио Ахиле, Александър Великов и Виктор Петров. В компаунд мъже 50+ златото спечелиха триото Валентин Маринов, Йордан Джамбазов и Станимир Мажгуров от русенския клуб.

В рекърв кадети индивидуално златото грабна Преслав Милков. В рекърв мъже-отборно русенският клуб зае трето място, а в компаунд мъже индивидуално Виктор Петров и Овидио Ахиле заеха първо и второ място.

В най-оспорваната индивидуална дисциплина – рекърв мъже, състезателят на "Джамбо 2006“ Иван Банчев спечели бронзов медал. В рекърв младежи под 21 г. Димитър Великов грабна среброто.

В дисциплините рекърв мъже 50+ и трите призови места спечелиха състезателите на русенския клуб Иван Йотов, Атанас Атанасов и Милен Шопов, като тримата триумфираха и в рекърв мъже 50+ отборно. При рекърв жени Симон Георгиева зае второто място, а при рекърв девойки под 21 години Марина Стефанова зае първо място. Александър Бальовски при мъжете в дисциплината гол лък спечели сребърен медал.

В дисциплините компаунд мъже 50+ индивидуално и компаунд мъже 50+ отборно призови места спечелиха състезателите на спортен клуб "Джамбо 2006“ Валентин Маринов, Йордан Джамбазов и Станимир Мажгуров. При рекърв жени 50+ златото грабна Доротея Кавръкова.

През тази година Русе ще бъде домакин на още 2 национални, както и на 2 международни състезания.  В края на месец април на открито в центъра на града ще се състоят финалите на международен турнир по спортна стрелба, а в края на септември в Русе сили ще премерят най-добрите клубове от Европа в дисциплината олимпийски стил.