Институции
Криминални
Бизнес
Други
Призови места за състезателите на русенския спортен клуб на турнира "Дунавски стрели"
Автор: ИА Фокус 19:46 / 03.12.2023Коментари (0)494
©
Приключи тридневният държавен турнир по стрелба с лък "Дунавски стрели", в който участие взеха близо 140 представители на всички 17 отбора, членове на Българска федерация по стрелба с лък от трите възрастови групи – мъже/жени, младежи/девойки и кадети/кадетки. Състезанието се проведе на закрито в зала "Арена Русе" с подкрепата на Община Русе и бе открито от директора на ОП "Спортни имоти" Лачезар Иванов, съобщиха от общината.

В 32-ото издание на турнира русенският спортен клуб "Джамбо 2006", който е основен организатор на надпреварата, завърши участието си с множество призови места в различните  дисциплини.

Русенските стрелци финишираха с първото място в дисциплината компаунд мъже-отборно, като отличието грабна триото Овидио Ахиле, Александър Великов и Виктор Петров. В рекърв кадети индивидуално златото грабна Преслав Милков, негов подгласник стана съотборникът му Мирослав Петров, а петото място зае Томислав Колев. Тримата заеха челното място отборно  в същата дисциплина. В рекърв мъже-отборно русенският клуб зае трето място, а в компаунд мъже индивидуално Виктор Петров и Овидио Ахиле заеха третото и четвъртото място.

В най-оспорваната индивидуална дисциплина – рекърв мъже, състезателят на "Джамбо 2006" Иван Банчев надделя над основния си опонент Тодор Пендов от ОМСК "Тракиец-Садов" и се окичи със златото.

В дисциплината рекърв мъже 50+ трите призови места спечелиха състезателите на русенския клуб Иван Йотов, Милен Шопов и Атанас Атанасов. При рекърв жени Диляна Джамбазова зае третото място, а при рекърв девойки под 21 години Симон Георгиева и Никол Георгиева заеха съответно първото и четвъртото място. Александър Бальовски при мъжете в дисциплината гол лък спечели бронзов медал.