България U17 с тежка загуба от Сърбия в турнира "Милян Милянич"
Автор: Стойчо Генов 09:29 / 12.05.2021Коментари (0)1247
©
Юношите на България до 17 години загубиха от домакина Сърбия с 0:3 в първия си двубой от традиционния турнир "Милян Милянич“. Така нашите ще спорят за третото място в надпреварата в четвъртък, а съперник ще е съставът на Северна Македония U17, който отстъпи на Черна гора U17 в другия полуфинал след изпълнение на дузпи.

Възпитаниците на Йордан Петков изиграха прилично първо полувреме, в което бяха равностойни на сръбския състав, но пък получиха две попадения. Голът на Шливич за 2:0 обаче пречупи нашите момчета, които не успяха да намерят път към вратата на домакините след почивката. Отново Шливич оформи крайното 3:0 в 53-тата минута.

Съставът на България: 12. Умут Хабил, 2. Марио Дадаков, 5. Росен Маринов, 16. Борислав Маринов, 17. Симеон Василев, 6. Мартин Георгиев, 7. Захари Атанасов, 8. Виктор Василев, 18. Чунг Нгуен До, 9. Васил Василев, 11. Стефан Трайков (през втората част в игра влязоха 20. Кристиан Бойчев, 21. Васил Христов, 19. Петър Кирев, 13. Георги Караиванов, 15. Петър Господинов, 10. Роберто Илиев).

Селекционер: Йордан Петков.

Голмайстори: 1:0 Милошевич 13, 2:0 Шливич 44, 3:0 Шливич 53.