Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
България с класическа загуба срещу действащия световен шампион
Автор: Стойчо Генов 00:16 / 09.06.2021Коментари (4)1053
©
Националният отбор на България загуби от действащия световен шампион Франция с 0:3 в приятелска среща, която се игра на "Стад дьо Франс" в Париж. Антоан Гризман (29) и Оливие Жиру (83, 90) бяха точни за "петлите".

Домакините напълно логично доминираха на терена, но блестящите намеси на вратаря Даниел Наумов им попречиха да отбележат повече попадения.

В 27-ата минута след двойно подаване между Бензема и Мбапе звездата на ПСЖ изскочи сам срещу Наумов, но нашият страж направи изключително спасяване.

Две минути по-късно красиво изпълнение на Гризман и щастлив за домакините рикошет доведе до откриване на резултата. Мбапе отправи шут, при който топката се отби в крака на Иван Турицов и отиде към Гризман. Нападателят на Барселона направи атрактивна задна ножица, при която топката рикошира в главата на Ивайло Чочев и влезе в мрежата за 1:0.

Малко след това след сблъсък с Иван Турицов Бензема получи контузия в предната част на бедрото на левия крак и в 38-ата минута бе заменен принудително от Оливие Жиру.

Единственото голово положение за нашите дойде в 80-ата минута. Бирсент Карагарен направи пробив по десния фланг, след което подаде към Димитър Илиев. Футболист №1 на България за 2019 и 2020 година успя да запази топката и на свой ред изведе Карагарен в чиста позиция. Той отправи шут с десния крак, но на сантиметри от гредата в аут.

Три минути по-късно Павар центрира отдясно към малкото наказателно поле, където Оливие Жиру засече с крак в мрежата за 2:0. В последната минута от редовното време Жиру оформи крайното 3:0, засичайки с крак центриране отляво.