Дунав загуби в Москва, играе срещу кипърски тим на елиминациите
Автор: Екип Ruse24.bg 09:47 / 18.12.2009Коментари (0)1023
© Ruse24.bg
Отборът на Дунав Еконт загуби последната си среща от груповата фаза на турнира ФИБА Еврокъп след като отстъпи с 46-69 на руския гранд и един от фаворитите за спечелване на турнира Динамо Москва. Това бе втора загуба за русенския отбор от този съперник, а той е и единствения, който има победа над българския предстаявител в евротурнирите.

Голямата загуба от 23 точки прати Дунав Еконт на 16-о място в схемата за подреждане и определяне на двойките за следващата фаза - елиминациите. Съперник на русенки ще бъде кипърския КВ Империал АЕЛ, 17-и в схемата. Така Дунав ще гостува в първия мач на кипърки, а във втория са домакини. След двата мача се събират точките и продължава този отбор, който е реализирал повече. Срещите са на 7 и 14 януари.

Относно самия мач в Москва в ДС Крилатское, българките стартираха с 5-0 след кош на Даниела Петева и тройка на Елена Йоловска. Домакините не останаха длъжни и бързо отговориха със 6 точки от своя страна. Все пак състезателките на Дунав Еконт се противопоставиха успешно в първата четвърт и изоставаха само с три точки след 10 минути игра - 16-13.

Мачът вървеше равностойно до 13-та минута, когато Шарел Алън намали до 21-20. Последва серия от 8 безответни точки за рускините и по средата на втората четвърт те вече водеха с 29-20. Разигра се Зорница Костова, която с два поредни коша намали до 29-24, но две тройки на Ситняк и Кузина принудиха старши треньорът на българките Георги Божков да вземе тайм аут при 35-24 за Динамо. На почивката двата тима се оттеглиха при резултат 40-30 в полза на домакините.

Началото на второто полувреме не беше много успешно за българския тим. Те вкараха само един кош (отново на Костова) срещу цели 13 точки за съперника в първите 5 минути от третата четвърт. Така набързо разликата стана 21 в повече за руския отбор - 53-32. След като до края на частта двата отбора си размениха по 4 точки, авансът в полза на Динамо се запази в тези граници - 57-36.

Последната четвърт само се доигра, а в нея двата тима, взети заедно отбелязоха едва 22 точки - 12-10 за крайното 69-46 за Динамо.

Йоловска завърши с 18 точки - най-много за русенския отбор, а Костова добави 13. Това бяха и единствените две състезателки на Дунав Еконт с двуцифрен точков актив.

За Динамо Москва националката Марина Кузина завърши с 21 точки и 8 борби, Екатерина Ситняк добави 11. Всички баскетболистки на домакините с изключение на 19-годишната Татяна Григориева се разписаха.

Така след тази загуба Дунав приключи груповата фаза с актив от 4 победи и 2 загуби, което му отреди второ място в група G на турнира.

Източник: bulgarianbasket.com