Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Гришо обърна световния №11 в първия си мач на трева през сезона
Автор: Екип Ruse24.bg 19:35 / 13.06.2022Коментари (0)416
©
Григор Димитров откри по впечатляващ начин кампанията си на тревни кортове. Най-добрият бълтарски тенисист направи обрат и победи с 6-7(2), 6-1, 6-4 поставения под №3 в основната схема на турнира в Куинс (Лондон) Камерън Нори. Срещата продължи точно 2 часа.

Британецът Нори е финалист от миналата година в Куинс и №11 в световната ранглиста.

Първия сет мина без възможности за пробив за двамата тенисисити и така логично се стигна до тайбрек. В него Димитров загуби на три пъти подаването си и отстъпи с 2-7 точки.

Втората част мина изцяло под диктовката на Григор Димитров. Той поведе с 5-0 гейма и изравни сетовете след 6-1.

Българинът стигна първи до пробив за 3-2 в третата решителна част. При 4-3 Димитров изостана с 0-40 на собствен сервис, но с няколко страхотни отигравания поведе с 5-3. При този резултат първата ни ракета пропусна мачбол на сервис на Нори, но след това затвори мача на собствено подаване.

Във втория кръг Гришо ще играе срещу победителя от двубоя между Пол Джъб (САЩ) и Ботик ван де Заудсхулп (Нидерландия). Припомняме, че през 2014 година Димитров триумфира в надпреварата на трева от категория ATP 500 в Куинс.