Цяла Италия вече говори за таланта от Русе, който бележи гол след гол за Интер (Милано)
Автор: Екип Ruse24.bg 09:50 / 27.10.2022Коментари (5)1174
Българският талант Никола Илиев се развихри в младежката Шампионска лига и вкара четири гола за отбора на Интер, който победи Виктория (Пилзен) с 4:2. Роденият в Русе нападател се разписа в 23-ата, 34-ата, 65-ата и 77-ата минути.

Победата беше изключително важна за младите таланти на "нерадзурите", водени от Кристиан Киву. С три точки те математически си гарантираха втората позиция в група С и вече са участници в плейофите през пролетта.

Припомняме, че точно преди две години Никола Илиев бе продаден от Ботев (Пловдив) на Интер. Българският национал откри резултата в 23-ата минута, след като получи топката след подаване на Бон
авита. 11 минути по-късно роденият през 2004 година техничар удвои преднината с решаващата асистенция на Григар, а 9 след началото на втората част Фонтанароса си вкара автогол след изпълнение на фаул от Сойка и върна надеждите на чехите.

Но Илиев беше буквално неудържим и оформи хеттрика си в 65-ата минута след комбинация с Пеламати. Чешкият полузащитник в състава на домакините Самуел Григар продължи с отличното си представяне и подаде на българския си съотборник в 77-ата минута за 4:1, докато Дабани оформи крайния резултат пет минути преди крайните 90.

Гледайте в прикаченото видео три от попаденията на Илиев!