Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Дунав падна от Несебър, борбата за "А" група се завърза
Автор: Екип Ruse24.bg 12:51 / 11.04.2010Коментари (17)3231
Дунав загуби злощастно с 2:0 важното си гостуване на Несебър. "Драконите" надиграха своите домакини, но безбройните пропуски, най-вече през първото полувреме, лиши русенци от точки.

Дунав изигра страхотно първо полувреме. Поне на 4-5 пъти нападателите на русенци бяха извеждани сами срещу вратаря на домакините, но не успяваха да завършат голово атаките. С най-много пропуски се отчете Росен Каптиев.

През второто полувреме играта се изравни, атаките станаха двуостри. На няколко пъти и двата отбора имаха изгодни положения.

Резервата на домакините Венцислав Христов реши двубоя в края на двубоя след две точни попадения. При първото защитата на Дунав увисна и Христов от близо реализира. "Драконите" тръгнаха вабанк напред и при една контра домакините оформиха крайното 2:0.

След тази загуба срещу пряк конкурент и вчерашаната победа на Калиакра, борбата на върха в Източната "Б" група се завърза изключително много.