Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Иска ли Дунав в "А" група? 1:2 срещу Брестник
Автор: Екип Ruse24.bg 20:01 / 14.04.2010Коментари (23)5167
Отборът на Дунав по никакъв начин не показа, че иска да влезе в "А" група. Лидерът в Източната "Б" група отстъпи като домакин с 1:2 на непретенциозния новак Брестник от едноименното родопско село.

Гостите дръпнаха с две попадения преди почивката. Халфът Владимир Байрев изпълни добре пряк свободен удар и не остави никакви шансове на вратаря на "драконите". В края на първата част Петър Атанасов с ножичен удар удвои преднината на гостите.

След почивката героят на гостите преди почивката Байрев игра с ръка в наказателното поле и русенци получиха правото да изпълнят дузпа. Людмил Киров реализира наказателния удар, но за повече русенци нямаха сили или желание.

С тази загуба Дунав сериозно намали шансовете си за промоция в елита.