Дунав Еконт загуби и третия мач от плейофите и остана втори
Автор: Екип Ruse24.bg 20:08 / 12.05.2010Коментари (12)2641
Лукойл Нефтохимик спечели, макар и минимално, и третия мач от плейофите в женския баскетбол срещу Дунав Еконт. Така бургазлийки спечелиха отново шампионската титла.

Срещата бе много оспорвана и дори изнервена. В крайна сметка обаче домакините от Бургас спечелиха със 70 на 61.

Бургазлийки вкараха първия кош в мача, но след това русенки веднага поведоха и дори дръпнаха с 3:7. Гостите успяха да задържат преднината си за няколко минути, но въпреки това допуснаха изравняване за 13:13. Въпреки това обаче успяха да достигнат до спечелването на първата четвърт с 25:18.

През втората част на двубоя русенки продължаваха да оказват сериозен натиск, но домакините успяха да влязат в темпото на мача и спечелиха с минималното 13:10. Приблизително подобна бе ситуацията и след почивката, когато отново Лукойл Нефтохимик добавиха още 3 точки преднина след 21:18.

В последната четвърт на мача обаче русенки като че ли не издържаха психически. Последната част започна при 49:53, но домакините я спечлиха с 18:8 и така достигнаха до крайната победа в мача.

Най-резултатна за победителките стана Анджела Тисдейл с 20 точки. Татяна Лихтарович завърши с 19 и 7 борби, като имаше силни изяви във важни моменти. Вера Перостийска пък имаше почти пълна доминация в подкошието и бе много полезна за своя отбор с 18 точки и 17 борби.

За русенки Елена Йоловска, която игра цяло второ полувреме с четири лични нарушения, завърши с 15 точки. По 12 вкараха Наталия Ануфриенка и Даниела Петева, а с дабъл дабъл - 11 точки и 14 борби завърши Даниел Бъргин.