Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Кметът на Русе награди Ангел Русев за европейската титла по вдигане на тежести
Автор: Екип Ruse24.bg 11:47 / 05.05.2023Коментари (0)242
©
Вашето желание за победа е неуморно, а примерът ви е безценен за всяко русенско дете, решило да се занимава със спорт. С тези думи Пенчо Милков посрещна състезателите на Тежкоатлетически спортен клуб "Русе“ Ангел Русев и Денис Данев. Те бяха наградени от кмета за своите спортни успехи.

Ангел Русев получи парична премия за третата си европейска титла от април, когато той стана шампион в категория до 55 кг. на първенството по вдигане на тежести в Ереван, Армения. Русенският състезател спечели и бронз в категория до 61 кг. по време на същия турнир. Той посвети победата на своя новороден син.

Русев спечели златни медали в Москва през 2021 г. и в Тирана през 2022 г. Предстоят му още две състезания през годината, на които ще стане ясно дали ще се класира и за летните Олимпийски игри в Париж през 2024 г.

Съотборникът му Денис Данев получи от кмета Пенчо Милков титлата Спортист на месеца, която се определя от ръководството на Спортното училище. 19-годишният състезател на ТСК "Русе“ се класира на 6 място в Европейското първенство в Ереван. Той дебютира в състезание от такъв ранг с резултат от 222 кг. в двубоя – 96 кг в изхвърлянето и 126 кг в изтласкването.

На срещата присъстваха също заместник-кметът Енчо Енчев, директорът на Спортното училище Евгени Недев и треньорът на Ангел Русев Радослав Атанасов, съобщават от Dunavmost.com.