"Дунав" води в класирането по тенис на маса
Автор: Екип Ruse24.bg 16:08 / 10.05.2023Коментари (0)195
© РусеМедиа
В "Арена Асарел“ в Панагюрище се проведе първият кръг от Втория етап на Висшата лига по тенис на маса при мъжете.

Отборът на "Дунав“-Русе /Теодор Александров, Кирил Попов и Стефан Лъвчиев/ записа четири победи.

Момчетата на Петър Петров започнаха срещу подсиления от двама немски състезатели от Бундеслигата отбор на “Комфорт"-Варна. Въпреки това русенци победиха с 4:1.

Втората победа бе срещу домакините от Панагюрище отново с резултат 4:1.

Третата среща бе срещу традиционно неудобния противник “Комета+"-Луковит. Мачът продължи повече от три часа.

Лъвчиев загуби с 2:3 от първата ракета Габровски. Александров изравни срещу Ненков. Попов игра добре ,но в контра гейма нямаше шанс срещу Петков – 2:1 за Луковит. Двойката Александров/Попов изравни за 2:2. Александров обърна Петков от 0:2 за 3:2 и "Дунав“ поведе. Попов затвори мача срещу Габровски с 3:2 гейма.

Четвъртата победа дойде с 4:0 срещу “Варна 2015″.

"Дунав“ е на първо място във временното класиране преди последния кръг, който ще се проведе юни месец в Дупница. Борбата за титлата ще бъда оспорвана, защото остават само три мача с основните конкуренти – "Марек Дигеста“ и "Боровец“- Горна Оряховица.

Правилната подготовка на мъжете и отличното партньорство с фирма “Доминекс ПРО" в лицето на г-жа Нина Крушева доведоха отбора до последната стъпка преди финала на Висшата лига, предават от РусеМедиа.