Панагюрище прие най-добрите родни състезатели по тенис на маса
Автор: Лъчезар Тодоров 15:40 / 11.12.2023Коментари (0)270
©
от ляво на дясно - Кирил Попов, Огнян Тодоров, Даниел Гайбакян. Стефан Лъвчиев, Петър Петров
През изминалия уикенд се изигра първото завъртане от Висша лига мъже в Панагюрище.

Дунав Русе в състав Кирил Попов, Даниел Гайбакян, Огнян Тодоров и Стефан Лъвчиев записаха четири победи и три загуби. Момчетата на треньора Петър Петров победиха Асарел Медет /Панагюрище/ – 4:3, Варна 2015 /Варна/ – 4:1, Тетрон /Плевен/ 4:0 и Стоянстрой /Пловдив/ -4:0. Загубите бяха срещу Комета плюс /Луковит/ – 3:4, Марек Дигеста /Дупница/ 2:4, и Боровец /Горна Оряховица/ -0:4.

Особено интересни и драматични бяха мачовете срещу Асарел Медет и Комета плюс. Двете срещи продължиха по повече от четири часа!

Русенци бяха на крачка от изненада срещу миналогодишния бронзов медалист Комета плюс. Победи на Попов над Петков и на Тодоров над Камберов, както и на двойката Попов/Тодоров доведе отборния мач до седма среща в която Гайбакян срещна Камберов. При резултат 2:0 и 7:3 Дани не успя да приключи мача. Следващия гейм той отново водеше в точките 8:5 ,но не успя да материализира приемуществото си. В контра гейма Камберов поведе с 9:5 , Гайбакян изравни до 9:9, но малшанс в последните две точки подари победата на тима от Луковит.

Срещу домакините от Панагюрище Дунав поведе бързо с 3:1 след победи на Тодоров, Гайбакян и двойката Попов/Тодоров. Ефтимов върна точка срещу Попов , Огнян Тодоров игра блестящо срещу първата ракета на Асарел Иванов, но отстъпи с 1:3. В седмата решителна среща Гайбакян игра срещу Стоименов. Въпреки ,че загуби първия гейм с 10:12, Дани се мобилизира и спечели с 3:1 .

Във временното класиране Дунав дели 4 място с Марек Дигеста. Следващите мачове на русенци са май месец.

Антъни наруши всички правила: Един от най-добрите ни плувци е наказан да не припарва до басейна още дълго време