Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дунав без проблеми като домакин на Берое 07
Автор: Екип Ruse24.bg 10:36 / 08.11.2010Коментари (0)968
© Ruse24.bg
Дунав победи Берое 07 в мач от четвъртия кръг на НБЛ - жени. Русенки се наложиха над противника у дома и нямаха никакви проблеми да приключат срещата при 82-45. Момичетата на Георги Божков си създадоха голяма преднина още от началото и бяха много убедителни при втората си победа през сезона. Тимът има и 2 загуби, а Берое 07 е с победа и 3 поражения до момента.

Отборите започнаха срещата с много грешки и резултатността им в началото беше слаба. В първите минути на мача те си размениха по 5 точки, след което домакините реализираха много добра серия от 8 безответни точки и успяха да се откъснат напред при 13-5. До края на първата четвърт те продължиха да увеличават преднината си, която стана и двуцифрена за 21-9.

Дунав беше по-силният отбор на терена и през следващата десетка. Още в началото й русенки записаха нова голяма серия - 10-0 в своя полза и по този начин се откъснаха на 20 точки от противника при 31-11. Последваха още силни минути за тима и на почивката той имаше комфортен аванс от 21 точки - 40-19.

След подновяването на играта Дунав продължи да контролира събитията на терена и показа много стабилна и силна игра. Нова поредица от точки, този път 11, направи разликата 31 точки в полза на тима при резултат 53-22. Крайният изход от срещата вече беше ясен, а след изиграването на 30 минути таблото в зала "Дунав" показваше 66-32.

През последните 10 минути оставаше отборите да доиграят срещата. На моменти Дунав увеличи разликата в своя полза и до цели 42 точки при 82-40. В крайна сметка старозагорки върнаха 5 точки, за да се оформи и резултатът от мача - 82-45, означаващ втора разгромна победа за русенки след успеха срещу Славия миналия кръг.

Катя Кордова беше най-резултатна за Дунав с 18 точки, към които добави и 5 борби. Шарел Алън се включи със 17 точки и 8 борби, а дабъл дабъл записа Христина Минкова - 16 точки и 10 овладени топки.

За Берое 07 Стефка Николова вкара 13 точки и грабна 5 борби, а с 12 точки се отчете Ралица Нанева. 9 точки и 11 борби пък имаше Моника Гаврилоска.

В следващия кръг Дунав ще има трудно гостуване на Монтана 2003, докато Берое 07 посреща Славия в Стара Загора. И двете срещи са на 13-и ноември (събота) от 18.00 часа.

Източник: bgbasket.com