Дунав 2007 с категоричен успех срещу Евроинс Черно море (18)
Автор: Екип Ruse24.bg 10:41 / 08.11.2010Коментари (0)560
© Ruse24.bg
Дунав 2007 победи младия тим на Евроинс Черно море (18) в мач от третия кръг на мъжката А група. Русенският отбор се наложи като гост с категоричното 93-56. Възпитаниците на Николай Господинов натрупаха много голяма разлика през втората и третата част, а след това довършиха срещата за втора победа от два мача до момента. Варненци пък имат два успеха, а това беше първото им поражение за сезона.

Венцислав Петков наниза тройка, за да открие сметката на отбора си, след което Владимир Николов добави два наказателни удара за 5-0. Гостите запазиха преднината си от 4-5 точки през следващите минути, а варненци правеха всичко възможно да не позволят на съперника да се откъсне напред. След добра серия те успяха да изравнят резултата при 10-10. Със силна игра на Любен Пасков до края на частта русенци успяха да си върнат лидерството при 20-14.

В началото на следващата част играта беше равностойна, но малко по малко Дунав 2007 започна да увеличава разликата в своя полза, като 7 минути преди почивката тя стана двуцифрена при 31-21. На домакините им ставаше все по-трудно да удържат противника, а Владимир Николов показа страхотна игра в края на първото полувреме и отборът му вече имаше аванс от 22 точки на почивката - 50-28.

Веднага след подновяването на играта Дунав 2007 записа много голяма серия в своя полза увеличи преднината си до повече от 30 точки. След 15-1 за по-малко от 5 минути игра тимът поведе при резултат 65-29. Това на практика реши мача, а до края на третата част разликата се запази за 73-39 преди последните 10 минути.

Отборите трябваше да доиграят мача през последната четвърт, а гостите продължиха да увеличават разликата. Скоро тя стана 40 точки за 85-45, а до края бе оформено и окончателното 93-56, означаващо втори пореден успех за Дунав 2007.

Най-резултатен за победителите беше Кристиян Борисов с 22 точки (4 тройки), като добави и 4 асистенции. Владимир Николов добави дабъл дабъл от 20 точки и 10 борби, а с цели 20 овладени топки завърши Христо Господинов, който добави и 4 точки.

За Евроинс Черно море (18) Антон Диков вкара 26 точки и овладя 5 борби. Деян Денчев се включи с 10 точки и 5 овладени топки.

В следващия кръг Дунав 2007 ще посрещне Рилски спортист -2 в интересен сблъсък на 15-и ноември (понеделник) от 18.00 часа. Евроинс Черно море (18) пък ще има нов труден мач, този път срещу Балкан -2. Срещата е на 14-и ноември (неделя) от 17.30 часа.

Източник: bgbasket.com