Спортните новини: Днес (2) | Вчера (5)
Волейболният Дунав с трета победа от три мача
Автор: Екип Ruse24.bg 15:31 / 16.11.2010Коментари (0)362
©
Трета проедна победа извоюваха волейболистите на Дунав. Този път Дунав се наложи с 3:2 като гост на Тетевен Волей (Тетевен). В почти изпълнената зала "Георги Бенковски", русенци започнаха силно мача и съвсем закономерно спечели първия гейм с 25:19. Във втория "Дунав" имаше преднина от 20:16, но настъпи видимо отпускане в редиците на сините и така тетевенци се върнаха в мача след 26:24 във втория гейм. През третия домакините направиха някои "невъзможни" спасявания, залата се събуди и домакини грабнаха гейма след 25:21. В четвъртата част, Тетевен Волей се виждаха победители след като водеха с 20:16, но тук дойде момента на русенци, невероятна игра в защита, добре построена блокада и заслужена победа в гейма с 25:21. Така се стигна и до решителния тайбрек, в който възпитаниците на Божидар Колев видимо бяха по-добрия отбор и съвсем заслужено спечелиха с 15:10, а така и мача с 3:2.

Тетевен Волей - Дунав 2:3 (19:25, 26:24, 25:21, 21:25, 10:15).

Тази събота Дунав отново е гост. Мачът е на 20 ноември в Луковит, а съперник на нашите ще е местния Ботев.