Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Победа за "Дунав 8806“ в Самоков
Автор: Екип Ruse24.bg 09:50 / 16.12.2013Коментари (0)1286
©
Баскетболистките на "Дунав 8806" записаха нов успех в Националната баскетболна лига при жените. Те надделяха над "Рилски спортист" с 64:54 (17:18, 16:6, 21:12, 10:18) при гостуването си в Самоков.

Русенският тим отбеляза първите 5 точки в мача от десетия кръг на дамския баскетболен елит у нас. Те бяха дело на Жаклин Златанова. Последва "събуждане" от страна на домакините, които изравниха и дори поведоха за 12:10. След серия от няколко обрати първата четвърт приключи при 18:17 за самоковския отбор.

След подновяването на играта момичетата на Георги Божков почти не дадоха шанс на своя съперник и овладяха играта. На почивката те дръпнаха с 9 точки за 33:24 в своя полза.

През третата четвърт ситуацията на игрището бе подобна. Авансът на гостите продължи да расте и малко след преполовяването на тази част той мина 20 точки. В един момент преднината на "сините феи" стигна дори 24 точки за 54:30. Два тогава те понамалиха оборотите, което позвили на домакините да върнат 6 безответни точки за 36:54 на таблото 10 минути преди края на мача.

4 минути след началото на последната част разликата отново стигна 24 точки за 38:62. Последва размяна на кошове за 40:64, а в оставащите около 5 минути грешните отигравания в атака и защита на дунавки позволи на "Рилски спортист" да направи загубата си по-почетна. Финалната сирена дойде при 54:64 - 10 точки повече за "Дунав 8806".

Жаклин Златанова и Таня Чиров завършиха с по 13 точки, като Златанова помогна в отбрана и със 7 борби и 5 откраднати топки. Радостина Димитрова отбеляза 10 точки, а Шанте Еванс остана много близо до пореден дабъл дабъл с 9 точки и 9 борби.

Следващата среща по пътя към трета поредна шампионска титла на спортната емблема на Русе е срещу "Монтана 2003" на 19 декември, четвъртък, от 18 ч. в зала "Дунав".