Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
"Дунав 8806“ е първи в редовния сезон, чака "Монтана 2003“ или "Хасково 2013“ на полуфинал
Автор: Екип Ruse24.bg 10:06 / 27.03.2014Коментари (0)356
©
С актив от 42 точки след 18 победи и 6 загуби баскетболистките на "Дунав 8806" заеха първото място за редовния сезон в Националната баскетболна лига на България.

С това шампионките си заслужиха място директно на полуфиналната фаза в плейофите. Там те ще чакат победителя от двойката "Монтана 2003" - "Хасково 2012". Двубоите от финалната четворка са насрочени за 10, 11, 14, 15 и 18 април. Първите два и евентуалният пети следва да са в Русе.

Именно с успех в хасковската зала "Дружба" "сините феи" си спечелиха първото място за редовния сезон. Въпреки поредния проблем в редиците си, отсъствието на Цветомира Шаренкапова поради контузия, те надделяха над "Хасково 2012" с 75:70 (17:23, 16:16, 22:21, 20:10).

Домакините започнаха по-добре срещата и водеха почти през цялото първо полувреме. Преднината им обаче така и не надмина 8 точки. На почивката двата отбора се оттеглиха при 39:33 за тима на Елена Станкова.

След подновяването на играта дунавки успяха да обърнат резултата в своя полза на няколко пъти. 10 минути преди края обаче напред отново бе "Хасково 2012" за 60:55.

Последната смяна на водачеството се случи по-малко от 5 минути преди финалната сирена след тройка на Радостина Димитрова. До края дунавки не отстъпиха и победиха със 75:70.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за победителките с 28 точки. Зорница Костова и Виолина Кочева записаха по 12 точки, а 11 добави Кристина Сантяго.

Григор Димитров написа нова глава в кариерата си с първи 1/4-финал на "Ролан Гарос"