Спортните новини: Днес (4) | Вчера (1)
Елитните юноши на "Дунав" "свериха часовниците" с шампиона
Автор: Екип Ruse24.bg 15:44 / 25.07.2014Коментари (0)328
Отборът на "Дунав", който през тази година ще участва в Елитната юношеска група до 17 г., изигра първата си контрола.

Близо 30 момчетата водят подготовка под ръководството на Емил Иванов и първият им шанс за изява в игрова обстановка бе срещу връстниците им от "Лудогорец", шампион на елита в тази възраст, на Градския стадион в Русе.

Контролата започна равностойно, но по-обиграният тим на гостите, воден от Милан Чирич и Росен Маринов, постепенно наложи своя ритъм. При една от атаките на разградския тим Стелиян Стоянов бе изведен отдясно в наказателното поле на "Дунав", той центрира и Мехмед Сабри откри за 1:0 за "Лудогорец". При този резултат завърши първата част, като за това спомогнаха и добрите изяви на стража на домакините Джем Илхан, дошъл в Русе от Бяла.

След почивката младите "дракони" опитаха да погледнат по-смело към противниковата врата, но така и не стигнаха до чисто положение за отбелязване на гол. Ритъмът се понаруши и от честите смени, като това се отрази най-много на русенския състав.

До края на двубоя той допусна още 4 гола. Сердар Юсуфов отбеляза за 0:2 от дузпа, влезлият през втората част година по-малък от останалите на терена Калоян Тодоров вкара топката на два пъти в мрежата на резервния вратар на "Дунав" Ахмед Ахмед, а крайното 5:0 за гостите оформи Робърт Владимиров.

Дунавци започват първия си сезон в Елитната юношеска група до 17 г. с гостуване на "Ботев" в Пловдив на 2 август.

"Дунав" Русе до 17 г. срещу "Лудогорец": Джем Илхан, Марио Тодоров, Кристиян Карагеоргиев, Константин Георгиев, Марин Трашлиев, Димитър Димитров, Делян Алексиев, Стефан Митев, Георги Братованов, Мартин Филипов, Станимир Ангелов /Ахмед Ахмед, Октай Мехмеди, Даниел Ненов, Антонио Димитров, Мерт Хасан, Георги Атанасов, Кристиян Парашкевов, Васил Дженков, Тонислав Друмев, Даниел Иванов, Кристиян Атанасов/.