"Дунав“ с победи в Севлиево и Провадия
Автор: Екип Ruse24.bg 08:59 / 28.09.2014Коментари (0)373
Победи записаха представителният мъжки тим и юношите до 17 г. на "Дунав" в днешните си срещи извън Русе.

В мач от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 г. момчетата на Емил Иванов постигнаха важна победа при гостуването си на "Видима - Раковски" в Севлиево с 2:1.

Младите дунавци бяха по-активни още от началото и логично до 10-та минута водеха вече с 2:0 с голове на Сонер Хюсеин. Домакините успяха да намалят в 15-та минута, но за повече нямаха сили. До края русенският тим дори имаше шанс да увеличи аванса си, но Мартин Филипов пропусна дузпа в 70-та минута. С този успех младите "дракони" вече имат актив от 9 точки и са на 13-о място в класирането. В следващия кръг на 3 октомври, те приемат "Черноморец" Бургас.

В среща от седмия кръг на Североизточната "В" група пък представителният мъжки отбор на "Дунав" постигна поредна убедителна победа след 6:1 в Провадия срещу едноименния тим.

Попадения на Йордан Димитров и Ивайло Раденцов дадоха аванс от два чисти гола на русенския състав през първата част. След подновяването на играта "драконите" продължиха да владеят инициативата и логично продължиха да бележат. Михаил Милчев, Светослав Читаков и още два пъти Йордан Димитров реализираха, докато домакините успяха да върнат само един гол, малко след като резултатът бе станал класически.

"Отново изпуснахме много положения още през първата част. Все пак след това вкарахме още и постигнахме заслужена победа. Важното е, че успяхме и да се опазим от контузии на този тежък кален терен", сподели след срещата старши треньорът на русенския тим Веселин Великов.

В следващия кръг дунавци приемата "Шумен 1929" на 3 октомври.

"Дунав" Русе: Цветомир Цанков, Николай Колев (Николай Парнаров), Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (Християн Кожухаров), Андреас Васев, Георги Чакъров (Светослав Читаков), Мирослав Будинов.