Дунав с класика срещу Шумен в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 19:44 / 03.10.2014Коментари (1)643
©
Пореден успех записаха футболистите на ФК Дунав. В среща от осмия кръг на Североизточната "В" група представителният мъжки отбор на "драконите" надделя над Шумен 1929 с 3:0 на Градския стадион в Русе.

Домакините започнаха по-активно и още в началото можеха да открият, но Мартин Димов и Диян Димов се разминаха с гола. В 16-та минута пък шуменци създадоха най-чистото си положение за целия мач. Цветомир Цанков и бранителите пред него не се разбраха при центриране в русенското наказателно поле и Максим Недев засече топката с глава, но не намери целта.

Все пак логичното се случи в 19-а минута, когато центриране на Георги Чакъров отляво намери Християн Кожухаров, който прониза вратата на гостите с глава за 1:0. 7 минути по-късно отново той бе близо до нов гол, но русенският страж на шуменския тим Александър Ангелов спаси. До почивката резултатът остана непроменен.

5 минути след подновяването на играта все пак падна и второ попадение. Кожухаров прекъсна подаване на Ангелов към защитник на Шумен 1929 и подаде към Чакъров, който стреля, а Йордан Димитров отклони с глава във вратата за 2:0.

В 64-а минута Андреас Васев успя да излъже няколко бранители на противника и пусна топката към вратата, но защитник я изби в последния момент, като дунавци имаха претенции, че преди това коженото кълбо е преминало голлинията. Последва още един сериозен пропуск за "драконите", при който Чакъров уцели напречната греда и отново играч на шуменския тим изчисти от голлинията.

В добавеното от съдията Мартин Щерев време резултатът стана класически. Центриране отдясно на Николай Парнаров бе засечено с глава от Михаил Милчев, който вкара за 3:0.

ФК Дунав (Русе): Цветомир Цанков, Николай Колев (89 мин. - Николай Парнаров), Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Християн Кожухаров, Андреас Васев, Георги Чакъров (87 мин. - Мартин Иванов), Йордан Димитров (81 мин. - Светослав Читаков).

Шумен 1929: Александър Ангелов, Николай Кънев, Любомир Деспотов, Емануел, Банко Банков, Емил Димитров (83 мин. - Петромир Минчев), Денис Кадир, Максим Недев (60 мин. - Славян Атанасов), Сердар Шевкетов, Мердин Мехмедов, Георги Никифоров (55 мин. - Ричард).