Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
"Дунав“ отнесе и "Ботев“ Нови пазар в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 08:55 / 02.11.2014Коментари (0)466
©
Поредна победа записаха футболистите на "Дунав". В среща от 12-ия кръг на Североизточната "В" група представителният мъжки отбор на "драконите" надделя над тима на "Ботев" Нови пазар с 8:0 на Градския стадион в Русе.

Благодарение на доброто взаимодействие на клубното ръководство с Валентин Николов от Joma, домакините зарадваха своите фенове с автентичното дунавско небесно синьо.

Те започнаха по-активно и логично поведоха. Още при втората опасност пред вратата на противника Мирослав Будинов бе точен за 1:0, след като засече центриране в наказателното поле на "Ботев" в 3-та минута. Йордан Димитров, Георги Чакъров и отново Будинов бяха близо до нов гол за русенския състав още преди да е изтекла и 20-та минута, в която и Ивайло Раденцов имаше своя шанс, но уцели греда от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

Малко по-късно ситуацията на терена се изнерви. Гостите протестираха групово на отсъдено нарушение в централната част на терена, обградиха и блъскаха главния рефер Станислав Събев. Охраната и част от официалните лица се намесиха, за да успокоят ситуацията, след която бяха показани червени картони на Габриел Киров и Петър Петров.

В 32-та минута все пак се стигна и до нов гол в новопазарската врата. Негов автор отново бе Будинов, който засече топката с глава отблизо за 2:0. При този резултат приключи първата част.

Още след подновяването на играта Йордан Димитров се възползва от разбъркване в полето на гостите и направи 3:0. Будинов вкара с глава за 4:0 в 50-та минута. Последваха пропуски на Диян Димов, Светослав Читаков и Андреас Васев, а в 72-та минута Раденцов отбеляза за 5:0 с точен шут от 20-ина метра. Малко по-късно Будинов уцели греда, а в 76-та минута резултатът вече бе 6:0 след изстрел на Андреас Васев отдясно.

В последните 3 минути във вратата на гостите паднаха нови два гола, като при почти идентични ситуации с глава точни бяха Диян Димов и Мартин Димов.

"Дунав" Русе: Радосвет Христов, Николай Колев (77 мин. - Николай Парнаров), Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Андреас Васев, Георги Чакъров (68 мин. - Светослав Читаков), Йордан Димитров (53 мин. - Динко Станчев), Мирослав Будинов.