Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дунав надигра Славия след петгеймова битка
Автор: Екип Ruse24.bg 10:17 / 23.02.2015Коментари (0)705
©
Мъжкият отбор на Дунав (Русе) надигра като гост Славия (София) с 3:2 (25:9, 20:25, 25:22, 12:25, 13:15) в мач от шестнадесетия кръг на втората ни група - Висшата лига, игран в столичната зала Панайот Пондалов. Играчитв на Дунав записаха девета победа в първенството, като с шест загуби и 25 точки заемат пето място във временното класиране. Тимът на Славия пък записа десета загуба, като с шест победи и 21 точки се намира на седма позиция в таблицата.

Гостите постигнаха много бърз успех в първия гейм, като за 13 минути оставиха домакините на 9 точки. Това обаче само амбицира волейболистите на Славия, като те се разиграха. Последва размяна на успехи в следващите части, като мачът достигна до решителна пета част. В него двата отбора се бориха равностойно до равенството 13:13. В този момент слабост в посрещането даде предимство на русенци и те съумяха да извоюват крайната победа.