Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дунав продължава победната си серия в "Б" група
Автор: Екип Ruse24.bg 19:59 / 16.08.2008Коментари (0)1318
Дунав записа втора поредна победа в мач от Източната "Б" група и продължава да е с пълен актив от точки. Русенци надиграха Миньор Раднево на терена, а резултатът бе категоричен - 4:2. Близо 3000 души наблюдаваха головото шоу в първия домакински мач на тима за сезона. Още в началото Иван Мартинов откри резултата с гол в 13-ата минута. Попадението успокои домакините, които намалиха оборотите и допуснаха лек изравнителен гол. Разписа се Георги Куртев в 30-ата минута. При такъв резултат - 1:1 завърши първото полувреме.

Второто полувреме Дунав не остави никакви шансове на противника си. Само три минути след първия съдийски сигнал за втората част Ивайло Кирилов изведе отново домакините напред. Футболистите на Никола Христов не повториха грешката от първото полувреме и продължиха да натискат. Така се стигна до 70-ата минута, в която Атанас Въргов подсигури победата за Дунав - 3:1. Това е втори пореден гол на Замера, който се превръща в редовен голмайстор за Дунав. До края на срещата домакините имаха още няколко възможности за гол, но до самия край на мача не успяха да реализират нищо. Две минути преди края Валентин Кьосев върна надеждите на гостите за нещо, вкарвайки за 3:2. Голът обаче бе плод на случайността и доказателство за това бе, че само 3 минути по-късно в даденото от съдията продължение Росен Каптиев довърши гостите с гол за 4:2.