Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
България остана в плейофа с Унгария за Купа "Дейвис" след победа на двойки
Автор: Екип Ruse24.bg 09:13 / 20.09.2015Коментари (0)894
© Lap.bg
Отборът на България върна една победа на Унгария в решителния плейоф за влизане в първа група на Евро-африканската дивизия на купа "Дейвис".

Българският тим изоставаше с 0:2 загуби след пораженията на сингъл на Димитър Кутровски и Димитър Кузманов, но вчера записа драматична победа на двойки.

Александър Лазов и Тихомир Грозданов се набожиха на двойки срещу Мартон Фучович и Левенте Годри с 2:6, 7:6 (3), 6:4, 4:6, 6:1.

Макар да загубиха първия сет, българските тенисисти намериха сили да стигнат до обрат и след тайбрек във втория сет и 6:4 в третия имаха възможност да затворят мача. Последва леко отпускане, което бе оползотворено от Фучович и Годри, които изравниха резултата след четвъртата част. Петият сет обаче бе спечелен по категоричен начин от Лазов и Грозданов, които демонстрираха дух в най-ключовия момент.

Така крайният резултат от сблъсъка ще се реши след днешните два мача на сингъл, в които отново Димитър Кузманов и Димитър Кутровски ще се опитат да направят пълен обрат.