България постигна победа в последната си евроквалификация
Автор: Екип Ruse24.bg 08:19 / 14.10.2015Коментари (1)1284
©
България победи с 2:0 Азербайджан в последния си мач от европейските квалификации. Двубоят се игра на стадион "Васил Левски" в София.

Българският отбор започна силно и потърси атакуваща игра още от първите минути, като притисна своя съперник в неговата половина. Първият удар бе на Ивелин Попов, още в 3-ата минута, но топката мина встрани от вратата.

Няколко минути по-късно, отново Попов опита да застраши вратата на съперника, но изстрелът му мина над гредата. Резултатът бе открит в 20-ата минута, когато Ивелин Попов центрира от корнър и Михаил Александров реализира с глава, за да запише първото си попадение с екипа на България.

Попов и отново Михаил Александров, пробваха удари в следващите минути, а най-голямата опасност пред Митрев бе в 42-ата минута, когато Амиргюлиев стреля силно в близост до гредата от около 20 метра.

Гостите започнаха доста по-агресивно второто полувреме, като Назаров отправи опасен удар към Митрев в 50-та минута, но стражът отрази.

Шест минути по-късно Живко Миланов проби по десния фланг и намери Димитър Рангелов, който с отличен удар с глава направи 2:0.

В следващите минути на терена се появиха Венцислав Христов и Симеон Славчев, а Ивелин Попов и Михаил Александров отстъпиха своите места. В 73-ата минута Руслан Абишов от гостите предивзика спасяване от страна на Митрев, а две минути по-късно Иво Иванов можеше да се разпише, ала вратарят Агаев реагира добре. До края на срещата българите контролираха темпото на игра и не оставяха шансове на своя съперник.

България завърши на четвърта позиция в своята група пред отборите на Азербайджан и Малта и след Италия, Хърватия и Норвегия.

Състави

БЪЛГАРИЯ: Митрев, Ж. Миланов, Иво Иванов, А. Александров, Й. Минев, Златински, Дяков, М. Алeксандров (80-Славчев), И. Попов (66-Христов), Г. Миланов, Рангелов (88-Неделев)

Азербайджан: Агаев, Медведев (62-Дашдемиров), Абишов, Садигов, Мирзабеков, Карайев (82-Еди), Назаров, Амиргюлиев, Измаилов, Гурбанов, Джафаров (68-Ерат)