Дунав с престижна победа! Удари Ботев (Пд) с 1:0
Автор: Екип Ruse24.bg 17:04 / 26.03.2016Коментари (17)1026
© Пресслужба Дунав
Дунав постигна престижна победа над отбор от "А" група. Русенци удариха Ботев (Пд) с 1:0 в контрола, която се игра пред около 1000 зрители на градския стадион в Русе.

Двата тима почетоха паметта на легендата на световния футбол Йохан Кройф. Точно в 14-ата минута на двубоя играта бе спряна за едноминутно мълчание в памет на "летящия холандец". Зрителите и футболистите решиха да изразят признателността си към Крой с аплодисменти.

Домакините откриха резултата в 34-ата минута при първата си добра възможност. Играч на Дунав стигна до аутлинията и върна топката в наказателното поле. Там от непосредствена близост Мирослав Будинов я засече в мрежата зад вратаря Голас за 1:0.

Три минути по-късно Божидар Васев пропиля най-добрата възможност за Ботев до момента. Милев и Нелсън взаимодействаха добре, след което младият нападател намери Божидар Васев, който финтира противник и от границата на наказателното поле опита техничен удар в долния десен ъгъл, който мина на сантиметри покрай страничната греда.

В 52-ата минута възможност да изравни се откри пред Мариян Огнянов. Халфът на канарчетата засече с глава центриране на Божидар Васев, но топката мина над гредата в аут.

При ответната атака Атанас Атанасов от домакините се озова на стрелкова позиция, но също шутира високо над напречната греда.

Ботев създаде отлично положение в 66-ата минута. Борис Тютюков бе изведен в наказателното поле от Лъчезар Балтанов. Последва финт на 18-годишния нападател и удар с левия крак, но вратарят на Дунав улови.

Секунди след положението на Тютюков, Балтанов отправи силен диагонален шут, който отново попадна в ръцете на русенския страж.

В 71-ата минута Дунав получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Ивайло Раденцов, който шутира над гредата.

Пет минути преди края Лъчезар Балтанов остана непокрит в пеналта на домакините, но не успя да уцели вратата.

Дунав: Станислав Антонов, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Светослав Читаков, Ивайло Раденцов, Николай Колев, Антон Огнянов, Георги Чакъров, Мирослав Будинов (Мартин Луков, Бранимир Костадинов, Марио Петков, Диян Димов, Ангел Здравчев, Петър Патев).

Ботев (Пд): Виктор Голас (46- Мартин Димитров), Игор Ощипко (46- Лазар Марин), Филип Филипов, Йордан Христов, Орлин Старокин (46- Даниел Златков), Лъчезар Балтанов, Божидар Васев (57- Рахави Кифуети - 89- Исмет Рамадан), Серкан Юсеин, Мариян Огнянов (56- Борис Тютюков), Грегъри Нелсън (46- Тодор Неделев), Наско Милев (60- Емил Камберов).