Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Дунав с неприятна загуба в дербито на "Изтока"
Автор: Екип Ruse24.bg 18:29 / 19.10.2008Коментари (0)569
© Ruse24.bg
Дунав направи много неприятна грешна стъпка по пътя си към "А" група. В двубой, завършил преди няколко минути русенци загубиха с 1:2 домакинството си на един от преките конкуренти за промоция Спартак (Пловдив). Гостите започнаха добре двубоя и още в 15-та минута успяха да поведат. Йордан Христов центрира от дясно и Красен Трифонов откри резултата. Все пак дунавци успяха да нанесат много важен удар срещу своя съперник. В самия кран на полувремето домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ивайло Кирилов се нагърби с изпълнението и успя да реализира за 1:1, нанасяйки освен изравнително попадение и психологически удар преди почивката. За съжаление домакините не можаха да се възползват от този факт и вместо да вземат трите точки, след почивката допуснаха ново попадение. В 71-та минута, след центриране от дясно Евгени Курдов направи резултата 1:2. Домакините се опитаха да стигнат поне до равенството, но не успя да отбележат ново попадение.