Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Перфектно! Дунав оглави класирането след победа над Локо (ГО)
Автор: Екип Ruse24.bg 20:52 / 19.08.2016Коментари (0)930
Мирослав Будинов вкара втория гол за Дунав срещу Локо (ГО)
Дунав победи Локомотив (ГО) с 2:0 като гост в мач от 4-ия кръг на Първа професионална лига, предаде кореспондент на Ruse24.bg от Пловдив. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в града под тепетата.

Антон Огнянов (54) и Мирослав Будинов (66) се разписаха за "драконите". По този начин Дунав излезе на първо място във временното класиране с актив от 10 точки.

Всичко по-интересно в мача се клучи през второто полувреме. Дунавци откриха резултата в 54-ата минута от статично положение. Антон Огнянов изпълни перфектен пряк свободен удар с левия крак, който направи безпомощен вратаря на Локо Стефано Кунчев за 0:1.

Три минути по-късно гостите извадиха късмет, след като удар на Кавдански беше избит от голлинията при едно центриране от корнер.

В 63-ата минута Юлиан Ненов прати топката във вратата на домакините, но попадението беше отменено заради засада.

Така се стигна до 66-ата минута, когато мачът бе решен окончателно с втори гол за Дунав. Този път точен бе Мирослав Будинов след комична намеса на вратаря на черно-белите Стефано Кунчев.