Каква драма! Дунав вкара 3 гола на Лудогорец, но те не бяха достатъчни
Автор: Екип Ruse24.bg 22:14 / 28.10.2016Коментари (0)1176
© ПФК Лудогорец
Какъв луд мач, каква драма! Дунав игра агресивно и красиво, вкара цели 3 гола на шампиона Лудогорец, но те не бяха достатъчни. Русенци загубиха с 3:5 двубоя си от 12-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Лудогорец Арена" в Разград.

Мирослав Будинов (14), Васил Шопов (33) и Петър Патев (66) бяха точни за "драконите". За символичните гости от Лудогорец се разписаха Клаудиу Кешеру (15, 30, 74), Вандерсон (45+1) и Джонатан Кафу (90+2)

По този начин възпитаниците на треньора Веселин Великов удължиха черната си серия и вече нямат победа в 6-и пореден мач.

Дунав остана с актив от 19 точки, който отрежда на тима 5-о място във временното класиране.

В 12-ата минута пред Кешерю се откри първата голова възможност, но изстрелът бе отразен от стража на символичните домакини - Мартин Луков.

Само минута по-късно Дунав поведе. Плеймейкърът Васил Шопов осъществи рейд през центъра, топката попадна в съотборника му Мирослав Будинов, който я метна наляво към Антон Огнянов. Последният центрира отново към тарана на русенци, който оплете кълбото в мрежата за 1:0.

Лудогорец обаче реагира светкавично. Тейнур Марем лекомислено реши да не се бори за топката, но Светослав Дяков я върна от самата аутлиния и Кешерю изравни.

Пак Клаудио демонстрира играта си с глава и по този начин в 30-ата минута изведе своите напред 1:2.

Действията на терена пък продължиха да спират дъха. Най-опитният - Йордан Минев, реши да върне на Борян, но Васил Шопов докопа кълбото и вкара за 2:2.

Мартин Луков пък бе блестящ на вратата на Дунав, като спаси снаряд с левия крак на Натанаел. В края на първото полувреме Кешерю опита удар с левия крак, но така и не намери рамката.

В добавеното време на първото полувреме "орлите" стигнаха до 3:2. Йордан Минев центрира отдясно, Анисе овладя елегантно, падайки подаде на Вандерсон, който задържа топката след карамбол в няколко чифта крака и с левия крак прониза Луков.

След почивката Лудогорец имаше шанс да покачи, но Анисе изпусна чудесно положение. Затова пък в 66-ата минута Дунав стигна до ново реми - 3:3. След фаул на Антон Огнянов Будинов отклони назад и централният защитник Петър Патев бе точен с плътен диагонален шут отдясно.

Луков пък се прояви с ново виртуозно спасяване след бомба на Кешерю. Влудяващата емоция стигна пика си в 74-ата минута, когато Клаудио се добра до своя хеттрик. Той не се отказа да се бори в пеналта на русенци, където не се разбраха за топката бранителят Михаил Милчев и вратаря Луков. Кешерю си открадна кълбото и го провря под плонжа на стража - 4:3 за "орлите".

Кафу пък оформи крайното 5:3 за "зелените" в добавеното време. Дунав завърши с 10 души, след като за втори жълт картон бе изгонен резервата Давронов.

ДУНАВ - ЛУДОГОРЕЦ 3:5
Голмайстори:
1:0 Будинов (14'), 1:1 Кешеру (15'), 1:2 Кешеру (30'), 2:2 Шопов (33'), 2:3 Вандерсон (45'), 3:3 Патев (66'), 3:4 Кешеру (75'), 3:5 Кафу (90')

ДУНАВ: Луков, Димов, Марем, Милчев, Патев (82 - Петков), Джалилов, Аясс (73 - Давронов), Шопов, Огнянов, Ненов (57 - Костадинов), Будинов

ЛУДОГОРЕЦ: Борян, Моци, Паломино, Минев, Дяков, Вандерсон (83 - Мисиджан), Анисе, Натанаел, Кафу, Кешеру (87 - Кишада), Марселиньо

Жълти картони: Тейнур Марем, Искандар Джалилов, Нуриддин Давронов (Дунав); Козмин Моци, Натанаел (Лудогорец).

Червен картон: Нуриддин Давронов (Дунав).