"Драконите" шамаросаха Славия много лошо насред София
Автор: Екип Ruse24.bg 16:50 / 02.11.2016Коментари (0)1730
© Ruse24.bg
Бранимир Костадинов (вдясно) вкара първия гол за Дунав на националния стадион
Дунав победи Славия в мач от 12-ия кръг на Първа лига, който се игра пред почти празните трибуни на националния стадион "Васил Левски". Бранимир Костадинов (29) и Васил Шопов (90) бяха точни за "драконите".

По този начин тимът от Русе прекъсна негативната си серия от 6 поредни мача в родния елит без победа. Възпитаниците на треньора Веселин Великов имат вече в актива си 22 точки.

Двубоят започна много интересно и още в 3-ата минута нападателят на белите Валери Домовчийски прати топката в мрежата, но голът беше правилно отменен заради засада.

В 21-ана минута бе първото сериозно положение за русенци. Юлиян Ненов пробва директен шут от фаул, при който вратарят на домакините Марио Кирев изби топката над гредата.

В 29-ата минута Дунав откри резултата! Антон Огнянов проби по левия фланг, след което центрира топката към малкото наказателно поле. Там Бранимир Костадинов изпревари статичния Андреа Христов и засече с глава в мрежата зад Кирев - 0:1.

Последваха още две много опасни атаки за русенци, които обаче не доведоха до удвояване на резултата.

Първо в 36-ата минута Юлиян Ненов центрира към наказателното поле, където вратарят на Славия не успя да боксира и прати топката право към Антон Огнянов. Той обаче пропусна да се разпише от удобната позиция.

В 40-ата минута Васил Шопов изведе с дълъг пас Антон Огнянон сам срещу Марио Кирев, но изстрелът на футболиста на Дунав бе отразен от вратаря на белите.

Половин час преди края Огнянов удари гредата. Това стана след силен шут от фаул от около 25 метра. В първата минута на добавеното време Васил Шопов не сгреши и вкара страхотен гол след мощен шут за 2:0.