Дунав врътна реми с румънския Конкордия
Автор: Екип Ruse24.bg 21:33 / 13.11.2016Коментари (0)1071
© Ruse24.bg
Юлиян Ненов се разписа за Дунав в Румъния
"Дунав" направи 1:1 в контрола с румънския елитен "Конкордия" в гр. Киажна, който на практика граничи с Букурещ.

Това бе поредна проверка с тима от северната ни съседка за русенския клуб. В предходните паузи на шампионата заради мачовете на националния отбор, "драконите" срещнаха още "Динамо" Букурещ и "Волунтари".

"Конкордия" откри през първата част в проверката в Киажна. Юлиан Ненов донесе равенството с попадение в 76-ата минута, след като бе изведен сам срещу противниковия вратар.

Проверката бе използвана от треньорския щаб на "Дунав", за да бъдат изпробвани нови варианти в постройката, като беше даден и шанс за повече изява на някои от футболистите, които попадат по-рядко сред титулярите.

Русенският тим започна със Станислав Антонов на вратата и пред него Михаил Милчев, Тейнур Марем, Петър Патев, Марио Петков, Ивайло Раденцов, Самир Аясс, Спас Георгиев, Николай Колев, Бранимир Костадинов, Васил Шопов.

Бе дадена почивка на възстановяващите се през седмицата Атанас Атанасов и Мирослав Будинов, а Искандар Джалилов и Нуриддин Давронов отсъстваха заради ангажименти с националния отбор на Таджикистан.

Въпреки това дунавци изнесоха равностоен двубой и имаха своите шансове дори да победят румънския елитен тим.

Сега на тях им предстои подготовка изцяло насочена към предстоящия мач от 14-ия кръг на Първа лига срещу "Верея" в Стара Загора на 19 ноември, събота, от 13 ч.