Нелепо! Дунав загуби с нередовен гол!
Автор: Екип Ruse24.bg 14:55 / 19.11.2016Коментари (0)1768
© Ruse24.bg
Дунав загуби с 0:1 гостуването си на Верея в мач от 14-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение на "Трейс Арена" в Стара Загора падна още в 40-ата секунда и бе доста спорно.

На всичко отгоре русенци играха повече от едно полувреме с 10 души заради червен картон на Михаил Милчев.

Така "драконите" останаха на 4-о място във временното класиране с актив от 22 точки.

За загубата на Дунав определено вина има и съдийската бригада, която зачете нередовния гол на Верея. Още в 40-ата секунда неразчетено връщане на Марио Петков към вратаря Станислав Антонов доведе до грешката. В опита си да изчисти, стражът на дунав шутира в тялото на Амаду Сукуна и топката влезе в мрежата. От телевизионните повторения обаче се видя, че нападателят на Верея си е помогнал с ръка. Въпреки това съдията не отмени нередовния гол.

В 19-ата минута Дунав пропиля отличен шанс. Антон Огнянов получи топката вляво в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но топката мина покрай гредата.

В 41-ата минута Дунав остана с човек по-малко на терена. Михаил Милчев фаулира Педро Еуженио близо до тъчлинията и получи втори жълт картон.

Четвърт час преди края Верея пропусна да удвои чрез Васил Калоянов, който от няколко метра шутира над вратата.

Осем минути преди края бе последният шанс за Дунав. Влезлият на смяна Мирослав Будинов свали с глава към Самир Аясс в наказателното поле, който шутира с левия крак, но в аут.