Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Леле мале! Дунав се изложи яко в Благоевград!
Автор: Екип Ruse24.bg 14:52 / 30.11.2016Коментари (1)2542
© ОФК Пирин
Пирин разгроми Дунав с 4:1 в мач от 16-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Точни за "орлетата" бяха Даниел Младенов (15, 29) и Станислав Костов (62), а Атанас Атанасов (21) си отбеляза автогол. Почетното попадение за русенци пък вкара капитанът Диян Димов (37).

По този начин благоевградчани имат вече актив от 18 точки, с който се изравниха с отборите на Берое и Ботев. Дунав пък остана с 25 точки на 5-о място във временното класиране.

Пирин откри резултата още в 15-ата минута. Тони Тасев проби отляво и подаде към Станислав Костов. Той пусна отличен пас към Даниел Младенов, който на празна врата прати топката в мрежата за 1:0.

"Орлетата" решиха мача с нови два бързи гола в рамките само на 8 минути. В 21-ата минута Станислав Костов направи много силен рейд, като преодоля четирима футболисти на Дунав. Нападателят изскочи сам срещу вратаря Мартин Луков и шутира, а в същото време в опита си да изчисти от голлинията защитникът Атанас Атанасов я вкара с шпагат в мрежата за 2:0.

В 24-ата минута бе първото сериозно положение за Дунав. Мирослав Будинов излезе сам срещу Красимир Костов, но вратарят успя да спаси удара му.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Пирин поведе с 3:0. След тройна комбинация между Муйеци, Башлиев и Даниел Младенов, последният простреля вратаря Мартин Луков с диагонален шут.

В 37-ата минута дойде ред и на Дунав да се разпише. Мирослав Будинов свали с гърди към Диян Димов, който стреля с левия крак от въздуха от дъгата на наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Красимир Костов за 3:1.

В 62-ата минута трагичната игра на Дунав бе наказана с още един гол за Пирин. Орлин Старокин хвърли 20-метров извеждащ пас към Станислав Костов, който финтира един футболист в син екип и с левия крак преодоля Мартин Луков за крайното 4:1.

СТАТИСТИКА

Пирин - Дунав 4:1
Голмайстори:
1:0 Даниел Младенов (15), 2:0 Атанас Атанасов (21-автогол), 3:0 Даниел Младенов (29), 3:1 Диян Димов (37), 4:1 Станислав Костов (62)

Пирин: Красимир Костов, Юлиан Попев (83- Костадин Ничев), Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин, Ндуе Муйеци (71- Тодор Траянов), Тони Тасев (55- Димитър Благов), Даниел Младенов, Станислав Костов.

Дунав: Мартин Луков, Диян Димов, Михаил Милчев, Тейнур Марем, Марио Петков (68- Искандар Джалилов), Атанас Атанасов, Самир Аясс (65- Ивайло Раденцов), Васил Шопов, Антон Огнянов, Юлиян Ненов (58- Николай Колев), Мирослав Будинов.