Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Съдия прецака Дунав срещу Левски
Автор: Екип Ruse24.bg 16:56 / 28.02.2017Коментари (0)1725
© Ruse24.bg
Дунав и Левски направиха 2:2 в луд мач от 22-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Лудогорец Арена" в Разград". Бирсент Карагарен отново блесна за "драконите" с брилянтен гол. Мирослав Будинов също се разписа за русенци, а точен за гостите бе бившият футболист на Дунав Антон Огнянов. Прохазка пък вкара за Левски от изключително спорна дузпа, дадена от рефера Ивайло Стоянов - Сватбата.

По този начин възпитаниците на треньора Веселин Великов имат вече актив от 32 точки, колкото има и петият в класирането отбор на Черно море.

Дунав започна много надъхано мача и създаде доста сериозни опасности пред противниковата врата презд първите 20-ина минути.

Още във 2-ата минута бърза атака на домакините завърши с шут на Васил Шопов, но вратарят на Левски Николай Кръстев блесна с добро спасяване.

В 6-ата минута Бранимир Костадинов се опита да се разпише с ефектна задна ножица, но Кръстев отново бе на място си и спаси.

Така се стигна до 8-ата минута, когато дунав откри резултата. Самир Аясс хвърли прецизен пас към Бирсент Карагарен по десния фланг. Осеновградският Гарет Бейл финтира един бранител с десния крак и отправи страхотен шут с левия, насочвайки топката в страничната мрежа за 1:0.

Това бе трети гол за бившия нападател на Локо (Пд) в официален шампионатен двубой за Дунав.

В 36-ата минута обаче Левски се върна в мача с изравнителен гол. Той бе дело на бившата звезда на Дунав Антон Огнянов. Халфът засече с глава под напречната греда остро центриране на Веселин Минев от левия фланг.

Само 4 минути по-късно Дунав отново излезе напред в резултата. Бранимир Костадинов проби по лявото крило и почти от аутлинията центрира към малкия пеналт. Там Мирослав Будинов засече с крак за 2:1.

В началото на второто полувреме реферът Ивайло Стоянов - Сватбата леши да помогне на Левски. При едно центриране в наказателното поле на Дунав в 52-ата минута защитникът на Левски Сърджан Лукин изблъска в гърба Олексей Ларин и губейки равновесие, топката срещна ръката му. Вместо да отсъди фаул в нападение, Сватбата посочи бялата точка. Дузпата бе реализирана от Прохазка за крайното 2:2.